ALG Spor, çeyrek finalde 3-0

6 Şubat’ta ülkemizde yaşanan deprem felaketinin ardından ara verilen TFF Kadınlar Futbol Süper Ligi kaldığı yerden yeniden start verirken depremin vurduğu şehirlerden birisi olan ve oldukça zor bir süreçten geçen Gaziantep ALG Spor, İstanbul’da oynadığı maçta Dudulluspor’u 3-0 mağlup etti ve çeyrek finale çıktı..
Deprem bölgesinde bir çok takımlar ligden çekilirken çok zor koşullara rağmen devam kararı alan Gaziantep ALG Spor, İstanbul Maltepe Hasan Polat stadında oynanan maçta Dudulluspor’u Fernanda, Kipoyi ve Arzu Karabulut’un ayağından bulduğu gollerle 3-0 mağlup etti.. Maç öncesi Türk bayrağı açarak depremzedeleri unutmayan sarı-grili futbolcular Dudullu karşısında alınan galibiyeti onlara armağan ettiler. A grubunda lider konumunda bulunan ve Dudullu karşısında da kazanarak normal sezonun bitimine 2 hafta kalırken çeyrek finale çıkmayı garantileyen ALG Spor’da play-off hesapları yapılmaya başlandı..

BU GALİBİYETİ DEPREMZEDELERE ARMAĞAN EDİYORUZ

Gaziantep ALG Spor Kulübü Başkanı Ali Gözcü, “Açıkcası futbol ikinci planda, devam kararı alırken çok kez düşündük ama şehrimize ikinci bir kupayı getirerek biraz olsun moral verelim dedik.. O yüzden liglere çıkmaya karar verdik ve maçımızı İstanbul’da oynadık.. Dudullu karşısında alınan galibiyeti depremzedelere armağan ediyoruz” diye konuştu..

Yorum Yap