ALG Spor’dan güzel kapanış 2-1

Tüm gelirlerinin depremzedelere bağışlanan maçta Gaziantep ALG Spor, normal sezonun son haftasında güçlü rakibi Beşiktaş’ı 2-1 mağlup etti..
Deprem felaketinin ardından İstanbul’da çalışan ve içerdeki bir maçını Marmara bölgesinde oynayan Gaziantep ALG Spor, Turkcell Kadınlar Futbol Süper Ligi 18. hafta mücadelesi ve normal sezonunda son maçında Kalyon Stadyumunda konuk ettiği Beşiktaş’ı Ece ve Zehra’nın golleriyle mağlup ederek güzel kapanış yaptı… Gaziantepli taraftarların ilgi gösterdiği ve gelirlerinin depremzedelere bağışlandığı mücadelenin ilk yarısı Ece Tekmen’in 17. dakikada attığı golle 1-0 sarı-grili takımın üstünlüğü ile tamamlandı.. Her iki takımında dostane bir havada ortaya koyduğu mücadele tribünlerden de alkış alırken Beşiktaş Tetyana ile 56. dakikada eşitliği sağladı.. Ev sahibi ALG Spor, uzatma dakikalarında Zehra’nın ayağından bulduğu golle maçtan 2-1 galip ayrıldı ve normal sezonu 41 puanla lider tamamlamanın sevincini yaşadılar..

HALKIMIZ BİRAZ OLSUN MUTLU EDEBİLDİYSEK NE MUTLU BİZE

Gaziantep ALG Spor Kulübü Başkanı Ali Gözcü, “Daha öncede dediğimiz gibi bu ortamda bizim için futbol ikinci planda ama dediğimiz gibi hayat devam ediyor.. Şehrimize biraz olsun tebessüm verebilmek adına mücadelemizi sürdürüyoruz.. Bu bağlamda depremzedelerimize yarar sağlamak adına Beşiktaş kulübününde onay vermesi ile son maçımızı Kalyon’da taraftarımız önünde oynadık.. Bu maçın en önemli yanı bu maçtan elde edilen tüm gelirleri TFF’mizin başlattığı “Omuz Omuza” kampanyasına aktaracağız.. Bu maçtan alınan sonuçtan çok bugün bu sahada mücadele eden tüm oyuncuları tebrik ediyorum.. Maçımızı Gaziantep’te oynama isteğimizi ve bu kampanyaya katkı sağlayan Beşiktaş kulübüne de teşekkür ediyoruz.. Bir teşekkürde Gaziantep halkına ve taraftarlarımıza bu güzel ve anlamlı günde bizi yalnız bırakmadılar.. İnşallah şehrimize ikinci şampiyonluk kupasını getirerek biraz olsun onları mutlu etmek istiyoruz” diye konuştu.

Yorum Yap