ALGSPOR, Dünya’da lider

Turkcell Kadınlar Futbol Süper Liginde 14 hafta geride kalırken 2 maçı eksik olan Gaziantep ALGSPOR, başarılı sonuçlara imza atmaya devam ediyor. Turkcell Kadınlar Futbol Süper Ligi B grubunda mücadele eden ve çıktığı 12 maçta mağlup olmayan ve kalesinde gol görmeyen Gaziantep ALGSPOR, başarısına bir yenisini daha ekledi ve dünya’da erkek ve kadınlar tüm resmi maçlarda aldığı sonuçlarla lider konumda yer alyor. Sarı-Grili takım kadın ve erkek liglerinin istatistikleri bulunan bir medya istatislik kurumunda 1500 lig arasında dünya takımları arasında lider durumda yer alıyor.

KALESİNİ GOLE KAPATTI

Yapılan istatistik araştırmalara göre tüm dünya’nın resmi lig maçları arasında hiç gol yemeyen, namağlup ve en fazla gol atan takım konumunda yer alan Gaziantep ALGSPOR, liderliğini sezon sonuna kadar sürdürme amacında. Sarı-Grili takım çıktığı 12 maçta rakip filelere 60 gol atarken kalesinde ise hiç gol görmedi. Takımın dünya sıralamasında lider konumunda olması ise kentte taraftarlarca büyük sevinç yaratıyor. 2 maçı eksik olan ve oynanan 12 maçta Mariem Houıj 21, Kipoyi Ruth 11, Kristina Bakarandze 3, Ebru 4, İlayda 4, Emine Ecem Esen 3, Ecem Cümert 3, Ece Tekmen 3, Eda Karataş, Medine Erkan, Kezban ve Grace’den 1’er gol kaydettiler.

MAÇ BAŞINA 5 GOL ORTALAMASI İLE OYNUYORLAR

Gaziantep ALGSPOR, taraftarı önünde çıktığı 6 maçı da galibiyetle kapatırken deplasmanda ise 4 maçını kazanırken 2 maçı da beraberlikle sonuçlanırken önemli bir başarıya imza atıyorlar. İki maç eksiği ile şuan 32 puan 60 averaj ile grubunda lider olan sarı-grili takım maç başına 5 gol ortalaması ile oynarken atılan 10 şutun 5’i gol olarakta dikkat çekiyorlar.

BAŞARIMIZ TESADÜF DEĞİL

Gaziantep ALGSPOR Kulübü Başkanı Ali Gözcü, “Dünya’da tüm resmi liglerde lider konumda olmamız kesinlikle tesadüf değildir. Bu yıllar süre gelen çalışmamızın bir ürünüdür. Buda kadın futboluna ne kadar önem ve katkı verdiğimizin örneğidir. Tabii bu başarıda en büyük pay sahibi teknik ekip ve oyuncularımızındır. Umut ediyorum ki bu başarımızı sezon sonunda şampiyonlukla süsleyerek Gaziantep’e kupayı getireceğiz” diye konuştu.

Yorum Yap